4 aplikacje na androida do obliczania indeksu glikemicznego

Nie wiem jak Wy, ale lubię w swoim smartfonie trzymać wszystko, co jest mi na co dzień potrzebne. Przykładem tego jest na przykład aplikacja pokazująca indeks glikemiczny poszczególnych produktów. W sieci stron z tą listą jest mnóstwo, ale… Jakoś dotąd nie znalazłam żadnej wiarygodnej (może macie i podrzucicie linka?). Dlatego właśnie zebrałam i przetestowałam 4 aplikacje na androida do obliczania IG.

Indeks glikemiczny (autor: Marcin Dutkiewicz) – darmowa, pl

Całkiem przyjazna i prosta w obsłudze apka bazująca na wyszukiwarce. Podane są indeksy glikemiczne dla różnych typów „potraw”, np. dla klasycznych bananów, niedojrzałych i przejrzałych. Ale już na przykład nie otrzymamy różnych danych dla poszczególnych produktów z wieprzowiny. Ba, ja tam mięsa w ogóle nie znalazłam. Aplikacja zachęca do stosowania diety Montigniaca.

Indeks glikemiczny IG (autor: LegacySoftware) – darmowa, pl

Bardzo podobny w działaniu do powyższej apki. Niestety jest dość ubogi i brakuje mu trochę produktów (w komentarzach użytkownicy skarżą się na przykład na to, że nie ma jagód).

Glycemic Index Food List 2500+ (autor: Colakey LLC.) – płatna, en

Początkowo miała to być lista tylko darmowych aplikacji na androida, ale niestety nie ma w Google Play zbyt dużego wyboru. Polskie są tylko dwie i obie mają ograniczoną listę produktów. Ta apka ma ich ponad 2500, dzięki czemu bije na głowę te polskie. No i ma te fotki produktów (chociaż to akurat raczej zbędny bajer). Obecnie kosztuje tylko 4 zł, więc warto.

Glycemic Index of products (autor: Bicubic Soft) – darmowa, en

Nie znalazłam informacji na temat liczby produktów w bazie,  ale autorzy piszą, że jeśli tylko nie znajdziemy swojego produktu, to go dodadzą i że aktualizacje będą codziennie. Wygląd bije inne apki na głowę. Do tego plus za to, że jest darmowa.

A czy Wy korzystacie z tego typu oprogramowania? Jaka jest Wasza ulubiona apka?