Paradigm Veo

Pompa umożliwiająca uzyskanie możliwie jak największej wolności dla pacjenta, to właśnie model Paradigm Veo. Sekretem swobodnego działania jest wyposażenie w nadajnik klasy MiniLink oraz specjalny sensor, który czuwa nad utrzymaniem wskaźnika cukru na odpowiednim poziomie.

Poziom, utrzymany zostaje w każdym dniu tygodnia, 24h na dobę, co sprawia, że pacjent może najzwyczajniej w świecie, cieszyć się
życiem. Poziomy, jakie zostały wymierzone, są zapamiętywane i przechowywane w pamięci systemu. W miarę działania systemu, analizowane stale są poziomy glikemii, co pozwala na odnalezienie optymalnego sposobu leczenia.

Cechą, która wyróżnia Paradigm Veo spośród innych pomp dostępnych na rynku, jest tzw. opcja Hipoblokady. Opcja taka, działa na zasadzie odcinania insuliny w przypadku, kiedy poziom cukru w organizmie człowieka będzie już zbyt niski. Pozwala to zapobiec ewentualności ciężkiej hipoglikemii.

Obsługa urządzenia jest bardzo prosta i intuicyjna; nawigacja jest praktycznie możliwa do opanowania już w bardzo krótkim czasie. Menu, modyfikowane jest automatycznie, dzięki czemu, nie jest wymagana praktycznie żadna wiedza medyczna, by korzystać z pompy.

Pompa jest całkowicie bezpieczna, niezależnie od wieku pacjenta; ustalać można dowolną bazę, gdzie minimalny przepływ podstawowy wynosi 0,025 j./godz. Maksymalna wielkość bolusa wynosi aż 75 j. i to właśnie tyle, można ustawić, jeżeli tylko zachodzi taka właśnie potrzeba.

Urządzenie współpracuje z organizmem człowieka, prowadząc nieustanne pomiary: doskonale jest w stanie stwierdzić, ile jeszcze pozostało w organizmie człowieka insuliny z poprzednich bolusów. Gdy zachodzi jakikolwiek problem bądź pojawia się błąd, system reaguje natychmiast, wydając sygnał ostrzegawczy. Zwykle, alarmy dotyczą zbliżania się do górnego lub dolnego limitu, bądź też, przypadku, w którym pominięty został bolus. Poziom stężenia glukozy, podawany jest przez cały czas użytkowania, co wraz z systemem ochrony przed wystąpieniem nadmiernej podaży insuliny, jest głównym atutem pompy.