Polhumin Mix

Polhumin Mix 3 to zawiesina zawierająca w jednym mililitrze 100 j.m. insuliny ludzkiej, która jest wysokooczyszczona oraz biosyntetyczna.  Powstała ona w wyniku połączenia siedmiu części zawiesiny insuliny izofanowej oraz trzech części roztworu insuliny.
Polhumin Mix 3 to lek podawany podskórnie. W przybliżeniu można określić czas, w którym insulina ta wykazuje działanie hipoglikemizujące. I tak w przypadku działania początkowego jest to zwykle 30 minut, jeżeli chodzi o działanie maksymalne jest to dwie do ośmiu godzin, a jej całkowite działanie obliczone zostało na 24 godziny.

Każdy kto choruje na cukrzycę, wie doskonale jak trudno jest niejednokrotnie dobrać nie tylko odpowiedni preparat, ale także jego najlepsze dawki. Dlatego też, w przypadku preparatu Polhumin Mix 3 nie zostało określone dawkowanie. Każdy chory ma inne potrzeby związane między innymi z typem cukrzycy, z jakim się boryka, w związku z czym dawki insuliny muszą być dobierane indywidualnie. Wpływ na ustalenie dawki może mieć ogólny stan zdrowia konkretnego diabetyka, ale też jego wiek, stosowane leki i sprawność ruchowa. Ważne jest również to na jakim poziomie waha się stężenie cukru w krwi i moczu takiej osoby.

Zanim użyjemy preparatu Polhumin Mix 3 musimy najpierw doprowadzić do powstania zawiesiny we wkładzie, którego chcemy użyć. W tym celu należy parokrotnie go obrócić, aż substancja stanie się jednorodna i będzie gotowa do użycia. Wtedy możemy już włożyć taki wkład do wstrzykiwacza i zgodnie z instrukcjami naszego lekarza wstrzyknąć insulinę.